KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

01
EĞİTİM PROGRAMLARIMIZA KATILAN DEĞERLİ KATILIMCILARIMIZIN BAZILARININ GÖRÜŞLERİNİ,YORUMLARINI VE ÖNERİLERİNİ BURADA BULABİLİRSİNİZ. ?
Ayşen Öçalan – Aydın İl halk Kütüphanesi Md. Yrd.

En çok faydalandığım yönler; Proje akışında dikkat edilmesi gereken detayları daha iyi öğrenmem ve Proje ekibi oluşturulması, sürdürülmesindeki etkenler ve yöntemleri öğrenmem. Proje yönetiminde dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmemden dolayı daha güvenli hissetmem, iletişim yöntemleri ve etkileşimli öğrenme nedeniyle proje çalışmalarına daha pozitif bakıyorum. 

Önerilerim; Konu çok dolu ve eğitimcimizin sunumu çok güzel, bu nedenle bilgilerinden yararlanabilmek için, eğitim daha uzun süreli olabilir. 

Meliha Doğan – Proje Koordinatörü / Aydın Valiliği Avrupa Birliği Ofisi 

Faydalandığım yönler; Gerçek bilgiler ve örnekler olması, sektörel ve profesyonel iş yaşamımda gerekli olan bilgiler aldım. Eksik olduğum alanlarda bir bakış açısı yakaladım. İş dünyasına yönelik projelerde çok eksik hissettiğim için bu eğitim tam ihtiyacımı karşıladı. Her şey gayet iyiydi. 

Barış Taşçı – Ziraat Yük. Müh. / İl Gıda Tarım ve hayvancılık Müdürlüğü

Hazırlamakta olduğum projeyi en uygun şekilde hazırlayabilmeme yardımcı oldu. Uygulamalı örnekler eğitimlerde daha detaylandırılabilir.

Muzaffer Atilla Ayrancı – Stratejik Planlama Şubesi / Köşk Belediyesi 

Stratejik planlama şubesinde görev almamdan dolayı anlatılan konuların benim için çok önemli konular olduğunu ifade edebilirim. Karşıma çıkacak tüm soruların cevaplarını aldığımı düşünüyorum. Kişisel gelişimim içinde proje yönetim dünyasını daha yakından tanıma fırsatı bulduğuma inanıyorum. 

İlknur Böğrekçi – Mühendis, Proje Koordinatörü / Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon 

Eğitimin içeriği ve veriliş tekniği hem Aydın Valiliği Avrupa Birliği Dış ilişkiler Koordinasyon Merkezi, hem de Aydın İl Gıda ve Tarım ve … Müdürlüğü olarak vereceğimiz eğitimler ve gelecek projeler açısından faydalı oldu. İletişimi, hem kurumsal hem de sosyal olarak iletişim açısından, eğitim tekniği açısından kişisel gelişimime katkı sağladı. 

Ebru Serter - Dr.Mühendis 

Proje Yönetimi ve yürütülmesinde yer aldığım için, PMI eğitimi çok faydalı oldu. Eğitim veriliş tekniği, PCM eğitimi veren bizler için de çok faydalı oldu. Hem kurumda hem aile içinde iletişim açısından kişisel gelişimime çok katkı sağladı. Ayrıca Nurgül hanımın davranışlarından kendi adıma çok şey öğrendim. Bence eğitim çok güzeldi. 

Sırcemal Dinçer – Peyzaj Mimarı / Çine Belediyesi AB Proje Ofisi Koordinasyon 

Avrupa Birliği ve GEKA hibe projelerinin yönetimi ve yürütülmesinde daha etkin, daha profesyonel anlamda bakış açımı değiştirdi. Kişisel gelişimime artı değer kattı. İletişim, maliyet, zaman,yönetim planlama, strateji ve risk analizi konularında bilgi ve deneyimlerimi arttırarak hayatın her alanında bu metodları uygulayabileceğim. Nurgül Hanıma ayrıca teşekkür ederim. Birebir kendi yaşadığı deneyim,bilgi ve becerileri eğitimle birleştirerek ve örneklendirerek yaptığı paylaşımlar, dilindeki akıcılık, samimiyeti ve güler yüzü için çok teşekkürler.

Cem Şimşek – Proje Koordinatörü / Avrupa Birliği Ofisi

Proje Yönetimi ile ilgili konulardan çok iyi bilgiler aldım. Proje Uygulamalarında daha faydalı olacağıma inanıyorum. Gayet güzel bir eğitimdi. Hatice Gülpınar – Proje Memuru Proje birimde çalışan biri olarak, proje yazarken, proje yürütürken süreçleri ve ipuçlarını öğrendim. Proje Yönetiminde ihtiyacım olan bilgileri aldım. En çok faydalandığım yönler; Yeni bilgilerin öğrenilmesi bu alanda yapıla 

Nilay Yirmibeş – Makina Mühendisi / Nazilli Belediyesi 

Projeler kapsamında yaptığımız çalışmalarda farklı yöntemler kullanılarak çeşitli sektörlerde de projeler yapılabileceğinin fark edilmesi. Yeni bilgilerin öğrenilmesi, bu alanda yapılan çalışmaların daha verimli olmasına vesile olacaktır. 

Anonim 

Bu eğitim öncesinde proje yönetimi denildiğinde aklıma planla-uygula-kontrol et aşamaları geliyordu. Bu işin bu kadar ayrıntılı iç dökümana dayalı olduğunu bu eğitimden sonra öğrenmiş oldum, ayrıca Project programından bihaber olan ben Project’in ne kadar işlevsel olduğunu ve ne kadar yararlı olduğunu, elle yazılmaktansa özellikle proje takibi aşamasında ve raporlamada ne kadar işe yaradığını görmüş oldum. Katmış olduğunuz bilgi, beceri ve deneyimleriniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.' 

Özge ERDEMİR 

Nurgül Hanıma birlikte yaptığımız proje eğitimi için öcelikle teşekkürler. Eğitim kendi adıma ufkumda ciddi bir genişleme oluşturdu. Bir projeyi yapma aşamaları ve bunu uygulayıp denetleme aşamalarının MS Project ile detaylı bir çalışma ile oldukça güzel takip edilip programlanabileceğini anladım. Programın 5 gün olması biraz kısa gibi geldi, aslen belki bir bu kadar zaman ile daha detaylı ve tam oturmuş olarak bilgilenebilirdik. Çok teşekkür ediyorum.

Anonim 

Bu Eğitimin Bana Sağladıkları İnsan kaynaklarını sayılarla ifade edebilmek ve bunları zaman içerisinde verimli kullanabilmek bana sağladığı en büyük fayda olduğunu düşünüyorum. Riskleri yazıya sayılarla dökmek ve önlem alma adına faaliyet düzenlemek. Yaptığımız her şeyi projelendirmek. Hayata bakışımı değiştirdiğini düşünüyorum. 

Hasret KAMBER 

Bu zamana kadar aldığım bütün eğitimlerin kendi kişisel gelişimime katkı sağlamasında benim için en önemli kriter eğitimci ve eğitim içeriği olmuştur. 5 günlük proje yönetim eğitiminin içeriğinin benim için çok faydalı olacağını gördüm. Ayrıca eğitmenimiz samimi, akıcı ve konusuna hakim anlatış tarzıda eğitimin verimliliğine oldukça katkı sağladı. Tecrübelerinizi, bilgi ve birikimlerini bizimle paylaştığınız için teşekkürler Nurgül Hanım.

Derya GÜNGÖR

Almış olduğum proje yönetim eğitiminin iş hatatımda bana yüksek faydası olacağını düşünüyorum. Sizi “Çiftay Yarınlar Projesi”nden de tanıyorum diye düşünmüştüm açıkcası. Ancak eğitimciliğiniz gerçekten çok profesyonelce. Şimdiye kadar hayatımızda hep projeler oldu, ancak bu şekilde bir program, plan bilmediğimiz için bazıları gerçekleşmedi, bazıları ise başladı ancak sonucu iyi olmadı. Bu almış oldğumuz eğitim sayesinde daha başarılı ve profesyonelce bir iş hayatımızın olacağını düşünüyorum. Umarım tüm ekip arkadaşlarım için de bu geçerli olur. Önemli olan eğitimi almak değil bunu hayatımıza olumlu yönde geçirebilmektir. Güler yüzünüz hiç solmasın inşallah. Eğitimdeki güleryüzünüz ve bizi sabırla çektiğiniz için çok teşekkür ederim. 

Anonim 

İş hayatımızda ve belkide sosyal hayatımızda sürekli olarak düşündüğümüz planlamaların (projelerin) tamamen zihnimizde kurup uygulama aşamalarında hep sıkıntılar yaşamışımdır. Fakat bu eğitimden sonra aklımda olan projelerimi elle tutulur bir şekilde (ete kemiğe bürünme) tasarlama ve uygulama yöntemlerini öğrendim. Bu eğitimden sonra projelerime ve fikirlerime daha farklı ve gerçekçi olacağını düşünüyorum. Bize bu eğitim fırsatını sağlayan kişilere ve hocamıza çok teşekkür ederim 

Mehmet AKBIYIK

‘Enneagram yaklaşımından çok faydalandığımdan kesin olarak eminim’ Nilüfer KORUR ‘Enneagram ile Proje Yönetimi’ eğitiminde örneklendirmeler ve anlatımlar çok başarılıydı. 6 saatin nasıl geçtiğini anlamadım. Sıkılmadan diyebilirim. Sabah geldiğim gibi değilim. İnşaallah yaktığınız mumun en fazla ne kadar yararlanabilirsem o kadar yararlanmak istiyorum. İyi duygularla ayrılıyorum. Çok teşekkür ederim. Şirketime de teşekkür ediyorum gerçekten tam manasıyla bu sefer hedefi 12 den vurmuşlar.’

Zehra SOY

‘Proje ekiplerindeki rollerin detaylı analizi ve kendimiz olarak nasıl davranmamız gerektiğini çok güzel ifade ederek bizi aydınlattınız. Teşekkür ederim.’ 

S.Kamil NART 

‘Bugün Enneagram ile ilgili çok değerli bilgiler edindim. Bu bilgilerimi tüm çalışma arkadaşlarımla paylaşmak ve sizin eğitiminizi aldırmak istiyorum. Sadece projelerde yaşadığımız verimliliğimizi ve enerjimizi düşüren kişisel problemler de değil, ailemizde, arkadaş çevremizde de rahatca kullanılabilecek sade ve etkin teknikler.’ 

Fulya İPEK

‘ Enneagramın mizaç odaklı sistemi hayatımıza ve mesleğimize çok önemli faydalar sağladı. Bize yeni bir pencere açtığınız ve enerjimizi arttırdığınız için sonsuz teşekkürler, sonsuz başarılar.’ Murat KÖZ ‘İlk defa böyle bir programa katılıyorum, sunum ve örnekler çok etkileyici. İnsani değerlerin önemi ve çalışma hayatımıza etkisini net şekilde hissettim. Enneagram tekniğinde öğrendiklerimi hemen uygulamaya ve çok olumlu sonuçlar almaya başladım. Emeğinize ve ağzınıza sağlık hocam.’

Hatice DALYAN

‘Eğitime isteksiz geldim, sonuna kadar kalmayı düşünmüyordum. Fakat duyduklarımdan o kadar etkilendim ki, aralarda bile salonu terk edemedim. Farkında olmadığımız çok değerli bilgileri öğrendik, yaptığımız bir çok hatalı davranışın farkına vardık. Kendimi şimdi sizi dinlemeyenlerden ve tanıma şansı olmayanlardan farklı hissediyorum. Dilinize, emeğinize sağlık, her şey için çok teşekkürler. Saygılar.’

Aynur KORUR 

‘Enneagram yaklaşımı bakış açımı değiştirdi, bizi hem güldürdünüz hem düşündürdünüz. Eğitime katıldığım için çok mutluyum.’